Jestem nauczycielem fizyki, chemii i matematyki. Studiowałem na Wydziale Fizyki, Matematyki i Chemii UAM w Poznaniu oraz Wydziale Chemii PWR we Wrocławiu. Od 1994 r przygotowuję profesjonalnie młodzież szkolną do egzaminów z chemii, fizyki i matematyki. W bieżącym roku mija 28 lat mojej pracy nauczycielskiej. Na przestrzeni ćwierćwiecza z sukcesem przygotowywałem setki kandydatów do egzaminów wstępnych na kierunki medyczne, politechniczne, ekonomiczne.
Pochodzę z rodziny, w której zawód nauczyciela jest głęboko zakorzeniony. Nauczycielami byli: mój dziadek Nikodem, który prowadził szkołę w dawnym powiecie wileńskim, brat mojej babci Heleny, Ignacy Rymko, który był matematykiem na Uniwersytecie Wileńskim oraz mój ojciec Tadeusz. Zatem jestem nauczycielem już w trzecim pokoleniu.
Rodzinna tradycja prywatnego nauczania
Tradycja prywatnego nauczania w mojej rodzinie sięga początków ubiegłego stulecia. Zapoczątkował ją na początku XX wieku Ignacy Rymko, który oprócz pracy naukowej prowadził prywatne zajęcia przygotowawcze do egzaminów maturalnych z matematyki. Uczęszczali na nie m. in. Helena i Nikodem moi dziadkowie.
Fot. Grupa uczniów Ignacego Rymko przygotowujących się do egzaminów maturalnych z matematyki.
Wilno 1916 r. Siedzący od lewej: Nikodem, Helena i Ignacy.
Mój ojciec, Tadeusz, po przyjeździe do Sulechowa w 1954 r. jako nauczyciel fizyki, matematyki i chemii Sulechowskiego Liceum Pedagogicznego, a następnie Technikum Gospodarki Wodnej, oprócz zajęć szkolnych, prowadził prywatne zajęcia przygotowawcze do egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie. Na przestrzeni ponad pięćdziesięciu lat skorzystały z nich setki uczniów z różnych szkół średnich całego regionu lubuskiego, zdając dzięki nim trudne egzaminy wstępne na prestiżowe kierunki studiów technicznych, ekonomicznych, a zwłaszcza medycznych.
Zajęcia prowadzę w Zielonej Górze we własnej sali lekcyjnej, która została profesjonalnie przygotowana, estetycznie urządzona oraz wyposażona w nowoczesny sprzęt dydaktyczny (tablica multimedialna, komputer, klasyczne pomoce naukowe, sprzęt laboratoryjny). Gwarantuje komfort, ciszę i spokój, a zatem doskonałe warunki do nauki.